Проведено нараду з безпеки руху, пожежної безпеки та охорони праці

3 лютого 2010 року під головуванням першого заступника начальника Київського метрополітену Володимира Федоренка відбулася планова щоквартальна нарада, на якій розглядалися такі питання: аналіз стану безпеки руху, дисципліни та профілактичної роботи з поліпшення рівня безпеки руху у метрополітені; аналіз стану пожежної безпеки; аналіз стану охорони праці за ІV квартал 2009 року.

У нараді взяли участь заступник начальника метрополітену-головний ревізор з безпеки руху поїздів Валерій Мелещенко, головний інженер Володимир Зель, заступник начальника метрополітену-начальник служби колії, тунельних споруд та будівель Ігор Сушко, заступник начальника метрополітену-начальник ескалаторної служби Валерій Машовець, заступник начальника метрополітену-начальник служби матеріально-технічного постачання Валерій Гавриленко, керівництво служби рухомого складу та електродепо, директор вагоноремонтного заводу Анатолій Гомоляко, начальники управлінь, служб, їх заступники та головні інженери, ревізори з безпеки руху поїздів, головні диспетчери, начальники техвідділів.

На нараді відзначалось, що упродовж звітного періоду працівниками підрозділів метрополітену в плановому порядку виконувались заходи з поліпшення стану безпеки руху, профілактичної роботи з попередження порушень, зміцнення дисципліни, підвищення надійності дії технічних засобів, рухомого складу та споруд. Метрополітен в цілому забезпечив безпечне перевезення пасажирів але було допущено випадок браку з вини служби колії, тунельних споруд та будівель.

Однак, у зв’язку з недостатнім фінансуванням метрополітену, склалося вкрай незадовільне становище з повнотою і своєчасністю виконання необхідних ремонтів та заміни обладнання, передбачених нормативними документами. Нестача фінансів призводить до погіршення стану колії, тунелів, рухомого складу, ескалаторів, систем енергоживлення, зв’язку, сигналізації, електромеханічного господарства. Не виконується план поповнення та оновлення парку рухомого складу.

Внаслідок тривалої відсутності фінансування, не закінчено впровадження поїзного радіозв’язку ультракороткого хвильового діапазону на Сирецько-Печерській лінії.

Значна частина випадків порушень безпеки руху була допущена з вини «людського» фактора, а враховуючи значний недокомплект кваліфікованих спеціалістів практично в усіх службах, на сьогоднішній день першочерговим завданням є якісне технічне і практичне навчання працівників.

Кількість нещасних випадків з пасажирами у ІV кв. 2009 р. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшилась і становить відповідно 22 проти 19 випадків. Основними причинами травматичних випадків, як і раніше, є порушення Правил користування метрополітеном, особиста необережність та погіршення стану самопочуття пасажирів.

Увагу присутніх на нараді було акцентовано на необхідності підвищення рівня відповідальності працівників, які особисто дають готовність на експлуатацію рухомого складу, ескалаторів та обладнання, що безпосередньо пов’язане з безпекою руху поїздів та перевезенням пасажирів.

КП «Київський метрополітен»
metro.kiev.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Метро Киева, Киевский метрополитен. Добавьте в закладки постоянную ссылку.