На Сирецько-Печерській ліній курсуватиме новий потяг

Відсьогодні на Сирецько-Печерській лінії метрополітену почав курсувати новий потяг виробництва ВАТ «Метровагонмаш», м. Москва (проміжні вагони) та ВАТ «Вагонмаш», м. Санк-Петербург (головні вагони). Потяг був придбаний у рамках програми оновлення рухомого складу Київського метрополітену за кошти міського бюджету. Для довідки: щодоби Сирецько-Печерською лінією користуються понад 323 тисячі пасажирів. Протягом 2009 року лінією перевезено 120,5 млн. пасажирів.

Вводячи в дію новий потяг, Леонід Черновецький зауважив, що, навіть в умовах державного недофінансування та дефіциту міського бюджету, Київська міська державна адміністрація робить усе можливе для поліпшення комфортності пересування киян та гостей столиці. «Я переконаний, що іще один додатковий потяг, який за своїм оснащенням та технічними характеристиками відповідає європейським стандартам пасажироперевезення, сприятиме розвантаженню Сирецько-Печерської лінії метро» — зазначив Леонід Черновецький.

За технічними характеристиками новий потяг є комфортнішим та безпечнішим для пасажироперевезень. Серед основних відмінностей нових вагонів:
— оновлений інтер’єр та екстер’єр;
— застосування світлової полоси в салоні вагонів;
— нові оздоблювальні панелі стін та стелі;
— у салоні вагонів використано пластикові планки;
— кузов оброблено ізолюючою мастикою для забезпечення тепло-шумоізоляцією;
— для вікон салону використано загартовано скло, товщина якого — 6 мм;
— для освітлення у вагонах використано люмінесцентні світильники;
— оновлена кабіна машиніста з застосуванням безконтактного контролера;
— при відкритті та закритті дверей діють пневматичні приводи «Festa» з уповільненням в кінці руху, контрольовані централізованим електроуправлінням з кабіни машиніста;
— вагони сконструйовані для роботи із кількістю вагонів до восьми.
Кількість місць для сидіння в головних вагонах — 40, в проміжних — 44, загальний вміст в вагонах — 308-330 пасажирів, проектна швидкість руху — 90 км/год.

Начальник Київського метрополітену Петро Мірошников, презентуючи новий потяг, акцентував увагу присутніх на тому, що це лише перші п’ять вагонів, що вийшли на лінію і служитимуть киянам та гостям столиці. В цілому ж, за його словами, цього року метрополітен отримає 105 вагонів. «Оскільки ми розраховуємо цьогоріч прийняти в експлуатацію три станції на Куренівсько-Червоноармійській лінії, то 50 вагонів плануємо спрямувати на цю гілку для збереження діючого інтервалу руху потягів на ній. Орієнтовно 30 вагонів буде спрямовано на Сирецько-Печерську лінію для збільшення розмірів руху поїздів, решта піде на поповнення парку рухомого складу. Вперше в історії метрополітену в один рік буде придбано таку кількість вагонів. Ми дбаємо про наших пасажирів. Підвищення культури обслуговування пасажирів – наше пріоритетне завдання» — наголосив Петро Мірошников.

КП «Київський метрополітен»
metro.kiev.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Метро Киева, Киевский метрополитен. Добавьте в закладки постоянную ссылку.