На Святошинсько-Броварській лінії курсує «Історичний вагон»

25 березня 2010 року зі станції «Університет» Святошинсько-Броварської лінії у складі одного з поїздів розпочав курсувати «Історичний вагон» Київського метрополітену. Рух цього незвичного музею на колесах організовано в рамках підготовки підприємства до відзначення 50-річчя від дня введення в експлуатацію першої дільниці КП «Київський метрополітен».

Оформлення «Історичного вагону» виконано спільними зусиллями дизайнерів та працівників метрополітену на базі вагону типу «Є» 1969 року випуску. Особливість вагонів цього типу у тому, що для внутрішнього оздоблення у ньому використовувалися дерев’яні деталі, зокрема, рами вікон, а для обклеювання стін вагонів — так званий лінкруст, один з найцінніших видів шпалер.

У вагоні розміщено фотокопії історичних відомостей про метрополітен з моменту його введення в експлуатацію та копії світлин, наданих працівниками, що споруджували столичну підземку та трудилися у ній упродовж півстоліття.

Майже два місяці тривала пошукова робота історичних матеріалів Київського метрополітену для створення «Історичного вагону». Понад 300 історичних фото, публікації з газет, грамот, відгуків надійшло на адресу метрополітену. Всі оригінали, які були надані, опрацьовані та повернуті власникам. Найбільшу допомогу з організації збору історичної інформації надали ветерани підприємства.

Свою культурно-просвітницьку місію «Історичний вагон» виконуватиме першою гілкою метрополітену. Основною метою його виходу на лінію є якнайширше ознайомлення пасажирів з історією підприємства та популяризація транспорту, яким вони користуються упродовж багатьох років.

На церемонії пуску були мер міста Києва Л.М. Черновецький, заступник голови Київської міської державної адміністрації В.Є. Міронов, начальник Управління транспорту КМДА О.І. Бархатов, ветерани та працівники Київського метрополітену. Всі вони проїхалися «Історичним вагоном».

Як зазначив начальник Київського метрополітену Петро Мірошников, окрім Музею на колесах, пасажирів очікують й інші приємні сюрпризи — незабаром на лінію вийдуть фотопотяг та артпотяг, що міститимуть фотокопії робіт найкращих митців столиці.

КП «Київський метрополітен»
metro.kiev.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Метро Киева, Киевский метрополитен. Добавьте в закладки постоянную ссылку.