Про систему відеоспостереження у Київському метрополітені

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» докладає максимум зусиль для забезпечення безпечного, безперебійного і комфортного перевезення пасажирів. Виходячи зі світового досвіду створення комплексів безпеки в метрополітенах, однією з основних функціональних систем є система відеоконтролю за об’єктами, яка суттєво сприяє виявленню та попередженню ситуацій техногенного та позаштатного характеру.
Станом на 1.01.2010 року у Київському метрополітені встановлена 381 відеокамера спостереження. З них — 136 камер встановлені у 68 вестибюлях та касових залах 46 станцій, 37 камер встановлено у електродепо.
Упродовж 2010 – 2011 років будуть продовжені роботи з впровадження комплексної системи відеоконтролю як на діючих станціях, так і на інших стратегічних об’єктах Київського метрополітену. Згідно з затвердженим Технічним завданням на проектування, вже розроблена проектно-кошторисна документація на стадії «Проект», яка передана на комплексну Державну експертизу. Зауважуємо, що система може бути впроваджена лише за умови виділення на неї бюджетних коштів.
Введення даної системи у Київському метрополітені дозволить:
— здійснювати постійний моніторинг обстановки на об’єктах метрополітену;
— зменшувати час виявлення й підвищувати оперативність реагування на позаштатні та аварійні ситуації шляхом використання високотехнологічних засобів обробки й передачі відеоінформації європейського рівня;
— надавати в єдиний центр відеомоніторингу повну оперативну відеоінформацію для керівництва метрополітену, а також віддалено для структур МВС, МНС і СБУ для прийняття оперативних дії з вирішення ситуацій, які можуть виникнути;
— організовувати оперативні штаби поза межами об’єктів метрополітену з ліквідації надзвичайних ситуацій та протидії терористичним загрозам;
— виявляти спроби несанкціонованого проходу в тунелі й технологічні зони об’єктів метрополітену, а також спроби безоплатного проходу пасажирів на станції метрополітену.
В цілому, впровадження даної комплексної системи відеоконтролю дозволить створити комфортніші й безпечніші умови для пасажирів, у тому числі, й забезпечити належний рівень підготовки об’єктів Київського метрополітену до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу у Києві.

КП «Київський метрополітен»
metro.kiev.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Метро Киева, Киевский метрополитен. Добавьте в закладки постоянную ссылку.