Виповнилось 10 років музею Київського метрополітену

26 листопада 2010 року на честь 10 річниці музею Київського метрополітену відбулась зустріч колективу, який працював над створенням музею.

На зустрічі були присутні екс-начальник Київського метрополітену Микола Балацький, Президент Асоціації працівників музеїв технічного профілю Леонід Гріффен, Голова Ради ветеранів Володимир Дармостук, ветерани та працівники метрополітену, які ділилися спогадами створення музею.

Ідея створення музею зародилася напередодні святкування у 2000 році 40-річниці пуску першої дільниці. Саме тоді було ухвалене рішення про створення музею історії Київського метрополітену, а наказом від 29 грудня 1999 року було створено постійно діючий Оргкомітет на чолі з заступником начальника метрополітену Віктор Дорошенка.

Ентузіасти музейної справи разом з працівниками технічного відділу взялися до роботи. Очолив творчу групу в складі інженерів технічного відділу Микола Куриленко, Марина Мандрик, Людмила Амурова та заступник головного інженера — начальник технічного відділу Володимир Зель. До роботи приєдналися робочі групи, створені в структурних підрозділах метрополітену, які очолили Сергій Веретинський, Валерій Гавриленко, Євген Досенко, Олександр Зайцев, Марія Касьян, Павло Малюк, Анатолій Міхалець, Віра Мойсеєнко, Іван Петрішко, Григорій Пося, Валерій Рибаченко, Юрій Сушкевич, Олександр Юрченко та інші.

Складне завдання стояло перед відповідальними за створення музею, адже необхідно було створити інтер’єр музейного приміщення, виготовити стенди, макети та створити експозицію. Було проведено велику пошукову роботу, в ході якої використали історичні документи управління метрополітену, фонди державного архіву, кінодокументи, зняте з експлуатації обладнання, нове устаткування.

Окрім цього, на честь 10-річчя музею, метрополітен разом з сервісом віртуальних турів City-eye створив тур по музею метрополітену. Віртуальний панорамний тур це моделювання за допомого 3- D, при якому глядач може в деталях представити інтер’єр або обстановку відповідного місця. Наразі це самий прогресивний на сьогоднішній день спосіб представлення будь-якої місцевості.

КП «Київський метрополітен»
metro.kiev.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Метро Киева, Киевский метрополитен. Добавьте в закладки постоянную ссылку.