У грудні відзначають свій день народження 22 станції метрополітену

В історії Київського метрополітену місяць грудень має особливе значення. Саме ця календарна пора завжди щедра на приємні події, оскільки передує настанню нового року коли, за існуючою традицією, прийнято дарувати одне одному подарунки. Починаючи з 1976 року, у столиці України напередодні новорічних свят відкривали нові лінії та станції метрополітену, які суттєво вдосконалювали транспортну інфраструктуру міста, що постійно розбудовувалося. Відтак, упродовж цього періоду кияни та гості столиці у якості подарунка отримали 22 станції – справжні підземні архітектурні дива.

У радянську епоху, щоправда, станції, здебільшого, відкривалися до дня Великої Жовтневої соціалістичної революції, 7 листопада на той час вважалося найголовнішим державним святом. Тоді відкриття станцій, як і сьогодні, було своєрідним подарунком мешканцям міста. Так було введено в експлуатацію першу лінію метрополітену — Святошинсько-Броварську — та 14 станцій на ній, а також 5 станцій на другій лінії — Куренівсько-Червоноармійській.

Отже, на найстаршій лінії метрополітену – Святошинсько-Броварській – грудень відзначився введенням лише однієї станції – «Лісова». Подія відбулася наприкінці 1979 року — 5 грудня. Проте ця лінія Київського метрополітену славиться іншим — першою пусковою дільницею довжиною понад 5 км з п’ятьма станціями, які й дотепер є гордістю і окрасою міста. На жаль, подібний доблесний трудовий подвиг не вдалося повторити протягом півстолітньої історії функціонування метрополітену у столиці України.

Друга лінія Київського метрополітену – Куренівсько-Червоноармійська – запрацювала саме у грудні відкриттям на ній трьох станцій: «Майдан Незалежності» (на той час «Площа Калініна», у 1977 році перейменована у «Площа Жовтневої революції», «Поштова площа», «Контрактова площа» (на той час «Червона площа»). Ця визначна для киян подія сталася 17 грудня 1976 року.

І вже відтоді від центру на південь міста станції метрополітену на лінії відкривалися виключно у грудні місяці: станції «Площа Льва Толстого» та «Республіканський стадіон» — 19 грудня 1981 року, станції «Палац Україна» і «Либідська» — 30 грудня1984 року. Зі значним відривом у часі на лінії відкрилися станції «Деміївська», «Голосіївська» та «Васильківська» — 15 грудня 2010 року.

В цілому ж, 10 станцій з 15 діючих на Куренівсько-Червоноармійській лінії введено в експлуатацію саме у грудні місяці.

Проте характерний рекорд за кількістю відкритих у грудні станцій побила третя лінія столичної підземки – Сирецько-Печерська. Тут з 16 діючих станцій у грудні відчинили свої двері для пасажирів 11, і всі напередодні Нового року.

Так, 31 грудня 1989 року з введенням в експлуатацію першої дільниці нової, третьої лінії метрополітену, у центрі міста відкрилися відразу три станції — «Золоті ворота», «Палац спорту» і «Кловська» (на той час «Мечникова»). Це ж який був подарунок киянам! До слова, таке свято було «продубльовано» нещодавно. 15 грудня 2010 року, як відомо, відкрито довгоочікувані три станції на Куренівсько-Червоноармійській лінії.
Отже, відкриття у грудні станцій на Сирецько-Печерській лінії хронологічно виглядає так:
1991 рік: станції «Видубичі» та «Дружби народів» (29 грудня),
1992 рік: станції «Осокорки» та «Славутич» (30 грудня),
1994 рік: станції «Позняки» та «Харківська» (30 грудня),
1996 рік: станція «Лук’янівська» (30 грудня),
1997 рік: станція «Печерська» (30 грудня).

На порозі 2011 рік. Нехай же він збереже цю прекрасну традицію – напередодні Нового року дарувати киянам нові станції метрополітену!

КП «Київський метрополітен»
metro.kiev.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Метро Киева, Киевский метрополитен. Добавьте в закладки постоянную ссылку.