«Договір з Альфа-Банком не передбачає надання в заставу будь-якого майна громади міста Києва» – офіційний коментар комунального підприємства «Київський метрополітен»

У зв’язку з тим, деякі засоби масової інформації наполегливо поширюють інформацію про те, що комунальним підприємством «Київський метрополітен» було укладено договір із ПАТ «Альфа — Банк» про надання кредиту на суму 125 млн. грн. та про те, що в заставу по кредиту надані вагони метрополітену загальною вартістю 190,70 млн., Київський метрополітен вважає за доцільне надати громадськості офіційний коментар з цього приводу.

На підставі рішення Київської міської ради від 07.10.2010 № 43/4855 «Про надання дозволу комунальному підприємству «Київський метрополітен» на відкриття невідновлюваної кредитної лінії та передачу в заставу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва», комунальним підприємством «Київський метрополітен» з метою реструктуризації заборгованості по кредитному договору від 31.08.2006 року, укладеного між КП «Київський метрополітен» та ПАТ «Альфа-Банк», були проведені конкурсні торги на закупівлю послуг з надання кредиту, переможцем яких визнано ПАТ «Альфа-Банк» з наступними запропонованими умовами за користування кредитними коштами: загальна ціна пропозиції — 151 250 тис. грн., відсоткова ставка за користування кредитними коштами – 21 % річних, термін дії договору – 1 рік з моменту підписання.

29 квітня 2011року з ПАТ «Альфа-Банк» був укладений Договір про відкриття кредитної лінії. Однак, не зважаючи на те, що п.3 вищезазначеного рішення Київська міська рада надала дозвіл на передачу в заставу майна комунальної власності, умовами укладеного договору не передбачено надання в заставу будь-якого майна територіальної громади м. Києва. Отже, інформація про те, що 90 вагонів Київського метрополітену знаходяться в заставі, не відповідає дійсності.

Для довідки: КП «Київський метрополітен» в 2010 році перевезено 504,3 млн. пасажирів, в тому числі, платних – 384,3 млн. пасажирів, пільгових – 120,0 млн. пасажирів, що становить 23,8%.

КП «Київський метрополітен»
metro.kiev.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Метро Киева, Киевский метрополитен. Добавьте в закладки постоянную ссылку.