«Технічно несправні поїзди на лініях Київського метрополітену не експлуатуються» — заява начальника КП «Київський метрополітен» Володимира Федоренка

На даний час Київським метрополітеном експлуатується 758 вагонів. Рік випуску найстаріших вагонів – 1964 і таких у метрополітені всього 3 вагони. 268 вагонів перевищили встановлений термін експлуатації – 31рік, але всім їм вчасно проведено технічне обстеження та експертиза, на підставі якої Державним підприємством «Український науково-дослідний інститут вагонобудування» видано рішення на продовження терміну експлуатації.

Відновлення рухомого складу в метрополітені та його огляд і ремонт здійснюється з урахуванням фактичних міжремонтних пробігів відповідно до системи планово-попереджувального технічного обслуговування та ремонту електрорухомого складу метрополітену, а також інших нормативних документів, на основі яких розроблені місячні та річні графіки огляду і ремонту рухомого складу.

Всі важливі деталі механічного обладнання вагону при ремонті проходять суворий багатоступеневий контроль і не встановлюються на вагон без магнітної дефектоскопії та ультразвукового контролю. Непридатні деталі, вузли та обладнання вилучаються з експлуатації. Так, станом на 20.06.2011 через несправності вилучено з експлуатації 50 рам візків та 33 колісні пари і вони при жодних обставинах не будуть допущені до експлуатації. Така робота проводиться постійно. Щорічно лише на ремонт та технічне обслуговування вагонів метрополітен витрачає 180 млн. грн. Вартість капітального ремонту одного вагону метрополітену складає 1 млн. 200 тис. грн. Наразі на Вагоноремонтному заводі метрополітену в ремонті знаходиться 12 вагонів, з них 5 – в капітальному ремонті, решта – в поточному ремонті. Загалом, з початку 2011 року відремонтовано 82 вагони, з яких 28-и вагонам виконано капітальний ремонт, 54-м вагонам – поточний ремонт.

Окрім цього, ремонту потребують ескалатори, колії, тунелі, станції, підземні переходи, кабельні мережі, електропідстанції, вентилятори, насоси, системи регулювання руху поїздів, зв’язку, телемеханіки і багато-багато іншого. Для цього також необхідні значні кошти.

Незважаючи на ретельний контроль фахівцями метрополітену технічного стану рухомого складу, час від часу виникають нештатні ситуації, що призводять, на жаль, до порушення руху поїздів. Однак персонал метрополітену вживає всі можливі заходи для їх попередження, а якщо несправність виникла — для найшвидшого відновлення нормальної роботи метрополітену.
Київський метрополітен, дійсно, має потребу в нових вагонах, і ця потреба обумовлена необхідністю:

оновлення парку вагонів – заміною вагонів, що вичерпали встановлений термін експлуатації;
підвищення розмірів руху на існуючих лініях метрополітену;
забезпечення рухомим складом нових пускових ділянок метрополітену.
Метрополітен реально потерпає від гострої нехватки ресурсів для відновлення його технічного стану. Ми добре бачимо і знаємо, що треба зробити для того, щоб метрополітен виглядав значно краще і працював без збоїв. Але наше підприємство вже тривалий час працює в умовах, коли доходи від перевезень фактично покривають трохи більше половини нормативних потреб, коли тариф на перевезення встановлено нижче рівня, передбаченого державними нормативними документами. До того ж, за рішенням державної влади, колектив метрополітену змушений перевозити безкоштовно 30% пільгових категорій пасажирів. За цю виконану трудовим колективом метрополітену роботу, йому компенсується менше половини затрат і то по заниженому тарифу.

Проте дехто невдоволений вартістю проїзду в метрополітені, вважаючи, що 2 гривні — це забагато для перевезення пасажира: від станції відправлення — по ескалатору (ремонт одного ескалатора обходиться в 2 млн. грн., а їх у нас — 119) — поїздами (середня дальність перевезення складає 8,3 км) — на станції призначення перевезти знову ескалатором. Водночас, необхідно ще забезпечити освітлення, вентиляцію, опалення згідно діючих норм, відкачування ґрунтових вод, супроводження інвалідів і т.д.

Доходи метрополітену всі можуть рахувати і вони дійсно складають значну суму (найближчим часом буде підготовлено і розміщено ці дані на офіційному сайті метрополітену). Але мало хто в змозі підрахувати і взагалі має уявлення, а які ж витрати метрополітену. Скільки всього треба, щоб перевезти пасажира, наприклад, зі станції «Дарниця» до станції «Оболонь»; як все це утримувати, скільки і якого фахового складу треба мати персонал, які витрати йдуть на заробітну плату тощо.

На адресу Київського метрополітену лунає багато критики від, так званих, експертів, що підприємство занижує доходи від оренди і реклами. Вкотре інформую, що метрополітен самостійно не має права встановлювати ціни ні на один метр оренди, ні на розміщення жодного аркуша реклами. Все це визначається відповідними рішеннями Київської міської державної адміністрації та Київської міської ради. Метрополітен у цьому питанні дуже суворо контролює держава. До речі, протягом 2010 року до метрополітену надійшло 1534 запити від Міністерства внутрішніх справ, прокуратури, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Головного Контрольно-ревізійного управління України, Державного департаменту пожежної безпеки МНС України, Держгірпромнагляду, Антимонопольного комітету, податкової інспекції, санепідемстанції, інших державних органів і відомств, на які найкваліфікованішими фахівцями метрополітену надано відповідей на дев’ятнадцяти тисячах сторінок. З початку 2011 року від контролюючих органів вже надійшло понад 500 запитів, на які висококваліфіковані фахівці змушені готувати ґрунтовні відповіді, і саме питання оренди та реклами були перевірені десятки разів і найприскіпливішим чином.

Стверджувати, як це роблять деякі засоби масової інформації, що у київському метро можна загинути в будь-яку секунду — щонайменше, безпідставно і провокаційно. За всю історію існування Київського метрополітену з вини підприємства, зокрема, й через технічні неполадки на рухомому складі, не загинув жоден пасажир.

Ми вважаємо, що безвідповідальні публікації в засобах масової інформації не змінять відношення киян до метрополітену, до його колективу, який, не зважаючи на всілякі негаразди, в цих умовах забезпечує його стабільну роботу. І якщо про затримку у русі поїздів на 5 хв. говорять майже всі засоби масової інформації м. Києва, то це об’єктивно вказує, що метрополітен, попри все, надійний транспорт.

КП «Київський метрополітен»
metro.kiev.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Метро Киева, Киевский метрополитен. Добавьте в закладки постоянную ссылку.