Володимир ФЕДОРЕНКО: «Ми пропонуємо до 2025 року ввести в експлуатацію близько 35 км ліній метрополітену і 23 станції»

Начальник КП «Київський метрополітен» розповів про те, що може підштовхнути столичне метро до розвитку

— Метрополітен — невід’ємна складова такого великого міста, як Київ. Тому, сподіваємося, в цьому доленосному документі будуть враховані всі пропозиції щодо розвитку нашого підприємства. А ми пропонуємо до 2025 року значно збільшити темпи будівництва ліній і станцій метрополітену та ввести в експлуатацію близько 35 км ліній, 23 станції, додатковий вхід-вихід зі станції «Вокзальна» і 3 електродепо.
Прийняття Стратегії розвитку міста — це надія всіх киян на отримання якісних послуг від транспортних підприємств міста, зокрема і від метрополітену. А для самого метрополітену — потужний поштовх у розвитку підземної транспортної мережі міста.

— Згідно зі Стратегією, метро значно розширить свою мережу. Чи дозволяє потенціал підприємства значно збільшити масштаб діяльності?
— Метрополітен постійно розвивається: будуються нові станції, нові об’єкти, впроваджуються сучасні технології. Відповідно зростає і нарощується потенціал підприємства. Тому розширення мережі метрополітену нас не лякає, а навпаки, підбадьорює, адже тоді на підприємство прийдуть молоді енергійні фахівці зі спеціалізованих навчальних закладів.

— Проект Стратегії будуть обговорювати і допрацьовувати до кінця осені. Які нововведення в метрополітені хотіли б бачити у фінальному варіанті ви і ваші колеги?
— Наші бажання, думаю, збігаються з бажаннями киян мати розгалужену мережу метрополітену в місті. Тому хотілося б, щоб усім нашим пропозиціям знайшлося, образно кажучи, місце в Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року. І, якщо говорити конкретно, ми хотіли б у визначені планом розвитку метрополітену терміни прийняти до своєї метрополітенівської сім’ї четверту, Подільсько-Вигурівську, і п’яту, Лівобережну, лінії метрополітену, хотіли б продовжити Сирецько-Печерську лінію до Дарницького залізничного вокзалу, а на ній ще відкрити станції «Теличка» і «Львівська брама», побудувати додатковий пересадочний вузол між станціями «Золоті ворота» та «Театральна». На Святошинсько-Броварській лінії дуже хочемо бачити другий вихід на «Вокзальній», без якого станція задихається. Хочемо, щоб мешканці житлових масивів Троєщина і Виноградар нарешті отримали метро.

— Чи передбачаються іноземні та вітчизняні інвестиції у розвиток інфраструктури метро?
— Для будівництва нової спільної ділянки Подільсько-Вигурівської та Лівобережної ліній планується залучення коштів міського бюджету та іноземних кредитних ресурсів під державні гарантії, опрацьовується залучення пільгового кредитування в рамках програми офіційної допомоги розвитку японського уряду. Частки фінансування будуть визначені після проведення досліджень і фінансово-економічного аналізу доцільності реалізації проекту будівництва 4-ї лінії Київського метрополітену японською компанією-консультантом, уповноваженою урядом Японії, і підписання протоколу про наміри, попередньої угоди про спільну співпрацю, і, як результат — угода (у формі обміну нотами) між урядами України і Японії.

Крім того, для розвитку інфраструктури метрополітену можливе залучення вітчизняних інвесторів, з якими вже укладені інвестиційні договори на об’єктах метрополітену. Але це питання належить до компетенції Головного управління економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації.

КП «Київський метрополітен»
metro.kiev.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Метро Киева, Киевский метрополитен. Добавьте в закладки постоянную ссылку.