Володимир Бондаренко відвідав традиційний профорієнтаційний захід «Ярмарок професій»

Учні та працівники професійно-технічних навчальних закладів Києва провели традиційний профорієнтаційний захід «Ярмарок професій».

Також презентацію робітничих професій усіх 28 державних навчальних закладів профтехосвіти, які надають можливість отримати будь-яку із понад 220 робітничих професій, оглянув голова КМДА Володимир Бондаренко.

«Професійна освіта – це прямий шлях до кар’єрного росту, до моделі безперервної освіти протягом життя, яка запроваджена сьогодні у всіх країнах Євросоюзу. Місто повністю забезпечує отримання учнями закладів профтехосвіти стипендії, а підприємства Києва – заробітну плату за час виробничої практики в процесі навчання та надають можливість ознайомитися з сучасними, інноваційними виробничими технологіями. Профтехосвіта дає змогу перевірити правильність обраного шляху, вчасно внести корективи в свою подальшу трудову кар’єру», – зазначив очільник міськдержадміністрації.

У Департаменті освіти і науки молоді та спорту інформують, що у системі професійно-технічної освіти Києва підготовка кваліфікованих робітників здійснюється за 222 професіями, з яких 65% інтегровані та технологічно складні. Підготовка кваліфікованих робітників у 24 професійно-технічних навчальних закладах здійснюється з одночасним отриманням повної загальної середньої освіти, що складає 12336 учнів. Разом з тим у 10 ПТНЗ 776 учнів отримують вищу освіту на рівні освітньо-кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста із 17 спеціальностей. У 20 навчальних закладах здобуває робітничу кваліфікацію 338 осіб із числа дітей з обмеженнями життєдіяльності за 49 професіями.

У профільному департаменті стверджують: сучасні виробничі технології вимагають постійного оновлення змісту освіти, модернізації матеріально-технічної бази навчальних закладів, перепідготовки висококваліфікованих педагогічних кадрів, інноваційного науково-методичного навчально-виробничого процесу. Тож для забезпечення якісних умов навчання у професійно-технічних навчальних закладах створена необхідна навчально-матеріальна база, зокрема, діють 265 навчально-виробничих майстерень, 692 кабінети, 66 лабораторій, у навчально-виробничому процесі функціонує 2611 комп’ютерів, що в середньому становить 1 комп’ютер на 7 учнів. Всі ПТНЗ підключені до мережі Інтернет. 25 ПТНЗ мають власну локальну мережу, всі 28 ПТНЗ мають власні сайти.

Працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів здійснюється відповідно до укладених двосторонніх договорів між закладами профтехосвіти та організаціями, установами, підприємствами різної форми власності. Між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами, укладено 1722 двосторонніх договорів на підготовку робітничих кадрів. Показник працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів у 2013 році становить 98,9% від загальної кількості випускників 8 727 осіб.

Київська міська державна адміністрація
kievcity.gov.ua

Реклама
Запись опубликована в рубрике Новости Киева. Добавьте в закладки постоянную ссылку.